Przetworniki wilgotności

Kanałowy przetwornik SHD Schneider

 

SHD100 Schneider jest czujnikiem aktywnym, przeznaczonym do pomiaru wilgotności względnej (RH) w kanale powietrznym. Czujnik przetwarza poziom wilgotności na sygnał elektryczny  o zakresie 4–20 mA lub 0–10 V. Przetwornik jest dostarczany jako komplet składający się z elementu czujnika z kołnierzem montażowym oraz umieszczonego w obudowie wzmacniacza.


Zewnętrzny przetwornik wilgotności SHO Schneider

SHO100 Schneider jest czujnikiem aktywnym, przeznaczonym do pomiaru wilgotności względnej (RH) temperatury na zewnątrz pomieszczeń np. w magazynach, obiektach sportowych. Czujnik przetwarza poziom wilgotności na sygnał elektryczny o zakresie 4–20 mA
lub 0–10 V. Przeznaczony jest do pomiaru wilgotności lub wilgotności i temperatury za pomocą czujnika NTC.


Pomieszczeniowy przetwornik wilgotności SHR Schneider

Czujniki temperatury serii SHR Schneider przeznaczone do montażu na ścianie dokonują pomiaru wilgotności i temperatury (zależnie od opcji) w pomieszczeniu. Model z pomiarem temperatury wyposażony jest w termistor. Przetwornik wilgotności SHR jest wymienny.


Czujnik kondensacji SCP Schneider

Czujniki kondensacji SCP110/SCC110 Schneider zostały zaprojektowane do stosowania w urządzeniach klimatyzujących i systemach chłodzenia sufitowego. Urządzenia te to elektroniczne czujniki kondensacji, które porównują zmierzony poziom wilgotności z regulowaną wartością progową (90%...93%...96% RH). Jeżeli wilgotność względna w pobliżu styku między medium a czujnikiem osiągnie wartość progową, następuje przełączenie styków przekaźnika ze stanu NC na NO. Po obniżeniu wilgotności poniżej wartości progowej z uwzględnieniem 3% histerezy styk przekaźnika przełącza się ponownie do stanu NC.