TAC Xenta

Xenta 102-B

TAC Xenta 102-B jest sterownikiem strefowym przeznaczonym do regulacji w systemach klimatyzacji w układach VAV ze zmienną regulacją przepływu powietrza ze sterowaniem wentylatora zał./wył. oraz sterowaniem nagrzewnicą elektryczną lub zamiennie siłownikiem zaworu grzejnikowego.  Możliwe jest przełączanie między ogrzewaniem i chłodzeniem za pośrednictwem sieci.

Regulator utrzymuje stałą temperaturę w strefie, kontrolując przepływ powietrza. Dzięki czujnikowi dwutlenku węgla można kontrolować jakość powietrza w strefie.

Sterownik jest urządzeniem zgodnym z LonMark, które komunikuje się w sieci LonTalk TP / FT-10 za pomocą skrętki. Xenta jest w stanie działać zarówno jako samodzielna jednostka, jak i jako część systemu. Wszystkie zmienne sieciowe można monitorować i konfigurować za pośrednictwem TAC Xenta OP.


Xenta 122

TAC Xenta 122-FC Schneider jest sterownikiem programowalnym, przeznaczonym do regulacji w układach dwu- lub czterorurowych, z  opcjonalną nagrzewnicą wtórną. Sterownik może współpracować z różnymi typami siłowników do zaworów, np: on/off, trójstawne, PWM i inne. Xenta 122-FC posiada różnorodne tryby sterowania wentylatorem z funkcjami zaawansowanymi, takimi jak: opóźnienia zał./wył., przegrzew i przewietrzanie